+421 51 488 19 00

Po-Pia 7.30 - 16.00

logo
0

Kategórie

Dodacie podmienky spoločnosti Umakov Group a.s.

Kupujúci má možnosť výberu miesta, na ktoré má byť tovar doručený (na ním uvedenú adresu) alebo má možnosť osobného odberu (napr. na pobočke predávajúceho).

Pokiaľ ide o kupujúcich, ktorí nenakupujú tovar od predávajúceho ako  spotrebitelia: V prípade dodania prostredníctvom dopravcu určeného predávajúcim, splní predávajúci svoju povinnosť dodať tovar odovzdaním tovaru prvému prepravcovi na prepravu pre kupujúceho. Predávajúci umožní uplatniť práva z prepravnej zmluvy kupujúcemu. O čase expedovania tovaru predávajúci oboznámi kupujúceho emailom/sms správou.

Pokiaľ ide o kupujúcich, ktorí nakupujú tovar od predávajúceho ako  spotrebitelia a vyberú si spôsob dodania prostredníctvom dopravcu určeného predávajúcim orientačný termín dodania je obvykle do 2 pracovných dní odo dňa doručenia potvrdenia o expedovaní tovaru. Termín dodania začína plynúť od vyexpedovania tovaru (dodania tovaru prepravcovi), o čom je kupujúci informovaný odoslanou SMS správou/emailom.

Pri doručení tovaru na dobierku preberá hotovosť od zákazníka prepravca. Platba dobierky prepravcovi pomocou platobnej karty nie je možná.
 
V prípade platby zálohovou faktúrou je tovar expedovaný až po prijatí úhrady na účet dodávateľa.
V prípade požiadavky odberateľa na vyskladnenie aj nekompletnej objednávky, je doprava účtovaná na každú zásielku samostatne.
V prípade doručenia potvrdenia o vyexpedovaní tovaru po 15.00 hod. SEČ sa doba dodania počíta od nasledujúceho pracovného dňa po dni doručenia potvrdenia.
Kupujúci sa zaväzuje, že (za účelom predídenia rizika vzniku prípadnej škody na strane kupujúceho) presný čas prípadných služieb/prác nadväzujúcich na dodanie tovaru dohodne s príslušnými osobami až po dodaní tovaru (napr. zabezpečenie montážnikov na stavbe, pre ktorú má byť tovar dodaný a pod.).
Predávajúci môže kupujúceho oboznámiť s kontaktom na dopravcu určeného predávajúcim. Ak tak predávajúci urobí, kupujúci berie na vedomie, že uvedené neznamená, že by dopravca určený predávajúcim bol oprávnený skrátiť dobu dodania kupujúcemu. Teda, i v prípade, ak by dopravca oznámil kupujúcemu, že tovar bude doručený skôr, než v lehote určenej podľa emailu/sms od predávajúceho, platí vždy lehota uvedená v emaile/sms správe uvedená predávajúcim.

Predávajúci poskytne dopravu zdarma na položky označené piktogramom ako položky so zvýhodnenou dopravou, ak zákazník odoberie  štandardný tovar nad 180€ s DPH. Tovar, ktorý nie je označený piktogramom, je vylúčený z dopravy zdarma.   
Každý nákup je individuálne posudzovaný a zľava na dopravu môže byť poskytnutá aj pod limit 180€ s DPH. Zákazník sa cenu dopravy dozvie priamo v košíku.

  - Z dopravy zdarma je vylúčený napr. dĺžkový sortiment nad 1,2m hlavne sortiment hutného materiálu ( napr. nerezové trubky, hladká oceľ, ..), drevoplasty, polykarbonáty, kováčske uhlie, pletivá a ich príslušenstvo, tabuľové sklo, krehký tovar, u ktorého je nutné dodatočné balenie.
  -  Finálne výrobky, Garážové brány, ATYPY sú naceňované individuálne
  -  Za prípadné delenie materiálu (rezaním, strihaním) bude účtovaný poplatok (kat. č. Delenie-...)
  -  V prípade zaslania tovaru na nevratnej drevenej palete kat. č. Q4/03-800x1200 bude účtovaná v plnej výške.
  -  Kupujúcemu bude vrátená cena za túto paletu iba v prípade jej osobného odovzdania na pobočke, z ktorej mu paleta bola účtovaná.
  -  V prípade špecifických požiadaviek na balné bude účtovaný príplatok (kat. č. M), ako aj na iné dodatočné požiadavky.

Dodávateľ nezabezpečuje dopravu tabuľového skla!
  -  Kupujúci si tabuľové sklo môže prevziať na pobočke, príp. po dohode zabezpečiť vlastnú prepravu.

Ak sa jedná o dôležitú objednávku, vyžiada si kupujúci od predávajúceho písomné potvrdenie objednávky.
Štandardne kupujúcemu z web stránky príde mailom informácia o objednávke. V prípade, že si kupujúci objednal tovar, ktorý nie je skladom (na www.umakov.sk je pri každej položke informácia o množstve na danej pobočke) štandardne termín dodania sa predlžuje, max. však o 10 dní. Ak objednaný tovar v bežnom množstve nebude možné dodať do 10 prac. dní, oznámi predávajúci predpokladaný termín dodania s zľavou z maloobchodnej ceny, resp. ponúkne iný porovnateľný výrobok. V tomto prípade si však vyžiada súhlas kupujúceho. Dodacia lehota sa považuje za plnenú včas, ak tovar bude pripravený na mieste plnenia k predaniu najneskôr posledný deň dohodnutej alebo dodatočne dohodnutej dodacej doby.
Ak nie je predávajúci schopný do 30 kalendárnych dní odoslať skladový tovar odberateľovi (dodať k preprave k prvému prepravcovi), je povinný vrátiť bez zbytočných zdržaní všetky finančné prostriedky vynaložené odberateľom k aktuálnej objednávke – kúpnej zmluve na jeho účet.
  -  Kupujúci je povinný tovar od prepravcu riadne prevziať, skontrolovať neporušenosť obalov, počet balíkov a v prípade akýchkoľvek nedostatkov okamžite ich oznámiť prepravcovi. Faktúra a daňový doklad sú priložené.
  -  Pri osobnom odbere je nutné si tovar vyzdvihnúť do 5 pracovných dní od objednávky

Tradícia už viac ako 30 rokov
Široká sieť predejní
99% produktov skladom
Rýchle doručenie tovaru skladom

Umakov - Ponúkame polotovary pre nerezové, sklenené a hliníkové zábradlia,kované brány. Bránové komponenty pre posuvné samonosné, kolieskové a krídlové brány a ich pohony. Schody, prístrešky, presklenia a konštrukcie pre fotovoltiku. Všetko v najvyššej kvalite a za výhodné ceny.

2024 © Umakov • Všetky práva vyhradené